Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Żołnierze 2 Korpusu Polskiego na patrolu bojowym we Włoszech (1944)/ foto: FN

    Żołnierze 2 Korpusu Polskiego na patrolu bojowym we Włoszech (1944)/ foto: FN

  • Piechota 2 Korpusu Polskiego w bitwie o Monte Cassino / foto: NAC

    Piechota 2 Korpusu Polskiego w bitwie o Monte Cassino / foto: NAC

  • Gen. Władysław Sikorski i brytyjska para królewska odbierają defiladę 1 Korpusu Polskiego (1941) / foto: NAC

    Gen. Władysław Sikorski i brytyjska para królewska odbierają defiladę 1 Korpusu Polskiego (1941) / foto: NAC

  • 1 Dywizja Pancerna podczas bitwy pod Falaise  (Normandia, 1944)/ foto: NAC

    1 Dywizja Pancerna podczas bitwy pod Falaise  (Normandia, 1944)/ foto: NAC

  • 1 Dywizja Pancerna - piechota / foto: NAC

    1 Dywizja Pancerna - piechota / foto: NAC

  • Niszczyciel ORP

    Niszczyciel ORP "Piorun", wsławiony udziałem w zatopieniu pancernika "Bismarck" (1941) / foto: NAC

  • 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa / foto: NAC

    1 Samodzielna Brygada Spadochronowa / foto: NAC

  • Samoloty Spitfire polskiego 303 Dywizjonu Myśliwskiego podczas lotu/ foto: NAC

    Samoloty Spitfire polskiego 303 Dywizjonu Myśliwskiego podczas lotu/ foto: NAC

Rok Żołnierzy Tułaczy

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie historycznym Epizody Niepodległosci - Żołnierze Tułacze

Konkurs Żołnierze Tułacze - wyniki

 

Wyniku konkursu Epizody Niepodległości – Żołnierze Tułacze

 


Fundacja Niepodległości wspólnie z Parafią Rzymsko-Katolicką p.w. Św. Jakuba Apostoła w Lublinie przeprowadziła konkurs pt. Epizody Niepodległości – Żołnierze Tułacze.
Wręczenie nagród laureatom nastąpi dnia 30 września 2014 r. (wtorek) o godz. 10.00 w Sali błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego (Lublin, ul. Spokojna 4, wejście od strony parkingu wewnętrznego) podczas konferencji poświęconej Polskiemu Państwu Podziemnemu.
Poniżej laureaci Konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Szkoły Podstawowe:
1. Rozalia Kazienko, SP nr 51, kl. VI, Wrocław
2. Zofia Borys, SP nr 38, kl. V, Lublin
3. Maria Dębina kl. VI, Waldemar Spieszny kl. III, SP nr 4, Racibórz
Wyróżnienia:
Piotr Szurkowski, SP nr 10, kl. IV, Rumia
Gabriela Kwiecińska, SP nr 38, kl. V, Lublin
Aleksandra Jamróz, SP nr 38, kl. VI, Lublin
Gimnazja:
1. ex aequo: Katarzyna Kata, Miejski Zespół Szkół, kl. III, Bolesławiec i Wojciech Kuligowski, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, Tarnów
2. Izabela Wisz, Gimnazjum Sportowe, kl. II, Rzeszów
3. Ida Starek, Karolina Teter, Gimnazjum nr 16, kl. II, Lublin
Wyróżnienia:
Martyna Głodek, Gimnazjum, kl. III, Hufiec Pracy nr 11-19 OHP, Słupsk
Matylda Jarosz, ZSP OSSP Gimnazjum, kl. I, Radom
Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Karolina Michta, V LO, kl. I, Kielce
2. Arkadiusz Tokarczyk, ZS Samochodowych, kl. I, Nowy Sącz
3. ex aequo: Julia Dragan, ZSZ, kl. I, HP Świdnik; Maciej Łuszczyński, ZSZ, kl. II, ŚHP Słupsk